500020300137
شورای شهر کاشمر مخالف برخی از برنامه های نوروزی است

مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری کاشمر گفت: متاسفانه شورای شهر با کارناوال استقبال از بهار و اجرای ده شب برنامه فرهنگی در ابتدای بلوار سید مرتضی مخالفت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران نیوز آنلاین؛ مهدی هاشمی در دومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان گفت: به رغم اینکه این برنامه‌ها در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسیده اما شورای شهر با اجرای برخی از آنها مخالفت کرده و برخی دیگر در دست بررسی است.

وی عنوان کرد: از دو ماه قبل پیشنهادات المان‌های نوروزی و برنامه‌های فرهنگی ایام نوروز به شورای شهر ارائه شده اما هنوز در خصوص المانهای نوروزی تصمیم‌گیری نشده است.

هاشمی با بیان اینکه هرچند برنامه‌ها در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رسیده اما شورای شهر با اجرای برخی از آنها مخالفت کرده است، گفت: اکنون به صورت جزئی رنگ آمیزی ۱۴۰ هزار جدول و سطح شهر را در برنامه داریم.

وی با اشاره به اینکه امسال در ابتدای بلوار سید مرتضی فقط ایستگاه استقبال از بهار را خواهیم داشت و حدود دو هزار متر نقاشی دیواری در دست انجام است، از بهسازی المانهای سالهای گذشته و اجرای دیوارنگاره‌های جدید در سطح شهر با همکاری هنرستانهای این شهر خبر داد.

هاشمی با بیان اینکه هرچند ۳۵ هنرمند برای اجرای کارناوال استقبال از بهار اعلام آمادگی کرده‌اند اما منتظر صدور مجوزهای لازم هستیم، افزود: اگر شورای شهر موافقت کند ۵ المان نوروزی جدید به المانهای قبلی اضافه خواهد شد همچنین تا چند روز آینده از اپلیکیشن سفر به کاشمر رونمایی خواهد شد.

در این جلسه رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بیان کرد: با توجه به اینکه امسال به جشن‌های نوروزگاه نگاه ملی وجود دارد بر اساس سیاست گذاری‌های انجام شده در حوزه نشاط و شادابی باید قدم برداریم.

رضا یوسفی اظهار کرد: براساس آنچه از سوی استان اعلام شده امسال هر شهر روز خاصی را برای برگزاری جشن نوروزگاه اعلام می‌کند که این جشن در مکانی مناسب برگزار خواهد شد.

در ادامه بخشدار مرکزی کاشمر با بیان اینکه ستاد فرعی خدمات سفر بخش مرکزی تشکیل و ستاد استقبال از نوروز در تمامی روستاها تشکیل شده است، افزود: ۱۲ المان نوروزی در روستاها نصب و کلیه جداول رنگ آمیز، و پاکسازی روستاها در دست انجام است.

سعید چیتی اظهار کرد: بازیهای بومی محلی و جشن‌های نوروز برای ایجاد فضای شاد و بانشاط در ۱۲ روستا انجام می شود.

در ادامه مدیر مرکز بهداشت کاشمر بیان کرد: در ایام نوروز به جزء مراکز شهری که فعال هستند، مراکز روستایی فروتقه، کسرینه و تربقان در همه ایام تعطیل و غیر تعطیلات به جزء جمعه‌ها و مراکز فرگ، قلعه بالا، مغان و قوژد در یک نیمه از تعطیلات یکدیگر را پوشش خواهند داد.

مجتبی قائمی عنوان کرد: به رغم اینکه سال گذشته در ایام تعطیلات با مشکل دندان پزشک مواجه بودیم امسال نیز کشیک گذاشته شده و هر روز به جز جمعه‌ها از صبح تا ظهر در مرکز عصمتیه خدمات ارائه می‌دهند.

وی گفت همچنین در این مرکز برای مادران باردار و انجام واکسیناسیون اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

دراین جلسه که روسای کمیته های ۱۱گانه ستاد هماهنگی خدمات سفر حضور داشتند هریک به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات کمیته ها در ایام نوروز پرداختند

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کاشمر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است